Slávnostná imatrikulácia prváčikov

Netradičný školský deň zažili naši najmladší žiaci 4. októbra, kedy sa uskutočnila v našej škole slávnostná imatrikulácia – prijatie prvákov do cechu žiackeho.

V jedálni školy sa stretli rodičia, starí rodičia a starší žiaci, ktorí prišli našich prváčikov podporiť.
V úvode akcie privítala všetkých prítomných pani riaditeľka Ingrid Jurčová. Potom už dostali slovo dievčatá tretieho ročníka, ktoré celú túto krásnu akciu odmoderovali.
Slávnostné podujatie obohatil veselý kultúrny program, ktorý si pripravili naši malí prváci pod vedením svojich pani učiteliek. Po zaspievaní spoločnej prváckej hymny a prednesení prváckeho sľubu, boli žiaci 1. ročníka  pasovaní pani riaditeľkou šlabikárom za právoplatných žiakov našej školy.
Slávnostná imatrikulácia bola veľkým dňom nielen pre samotných prvákov. Bola nevšedným zážitkom aj pre rodičov a príbuzných, ktorí si zo slávnostného podujatia spolu so svojimi ratolesťami odnášali pocity plné nevšedných dojmov.

Autor: G. Groschmidtová

Štvrtok, 5. októbra 2017