Domov

    Na návšteve v Domove sociálnych služieb


Na utorok 7. 11. sme si dohodli netradičnú návštevu.Trieda 8. A sa spolu s triednou učiteľkou vybrala do Domova sociálnych služieb a seniorov v Pezinku. Ak si spomeniete, žiaci, dnes ôsmaci, v júni v školskom areáli oberali lipu. Vtedy sa zrodil nápad: obdarovať voňavou a teraz už usušenou lipou seniorov žijúcich v zariadení.
Na návštevu sme sa riadne pripravili. Na hodinách občianskej náuky sme si vysvetlili ako takéto zariadenie funguje, kto je jeho zriaďovateľ, aká je úloha štátu, poisťovní a príbuzných v starostlivosti o odkázaných seniorov. Aby sme nešli s prázdnymi rukami (teda okrem dvoch krabíc s lipovým kvetom), pridali sa k darčekom aj kávy, kapučína, ovocné a bylinkové čaje, knihy a časopisy, ktoré priniesli žiaci a p. učiteľka.
Privítala nás sociálna pracovníčka p. Danka Hreusová, ktorá zastrešuje v domove kontakt s návštevami, školami a pripravuje pre seniorov kultúrny program. Usadili sme sa v knižnici, kde nás čakali niektorí obyvatelia Domova. Pripravili si pre nás aj malé občerstvenie a milé slová o tom, ako sa im vodí. Prehliadli sme si celé zariadenie, ktoré má v súčasnosti okolo 100 klientov s rôznym stupňom odkázanosti na opateru. Starkí pookriali a veríme, že sme im spravili pozitívny "rozruch".
Veríme, že sa k seniorom ešte vrátime a nadviažeme medzigeneračnú spoluprácu s týmto zariadením. Naša škola podporuje výchovu k hodnotám, ku ktorým patrí úcta k rodičom a starým rodičom.

Autor: triedna uč. Goliašová a žiaci 8. A

Autor : Administrator, čítané 10212x
Streda, 8. novembra 2017
<September>
PUSŠPSN
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 1819 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


AKTUALITY


> LPČ
 
Navigácia


Domov
Hľadať
Výpis článkov


Linky
Login

Login:
Heslo:© 2006 ZŠ Na bielenisku v Pezinku, Všetky práva vyhradené.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL