Domov

    Beseda so spisovateľkou


V pondelkové slnečné ráno sme sa celí natešení a nedočkaví vybrali na besedu so spisovateľkou Zuzanou Kuglerovou do Malokarpatskej knižnice v Pezinku.Po príchode do knižnice nás milo privítala pani knihovníčka, hneď sme sa všetci usadili a pani spisovateľka začala rozprávať. Žiaci z 5.B pozorne počúvali a neskôr pani Kuglerovú zasypali zvedavými otázkami.
Dozvedeli sme sa, že v detstve veľmi rada čítala a ako prváčka sa rozhodla, že bude spisovateľkou. V piatom ročníku napísala svoju prvú knihu. Pani spisovateľka bola veľmi milá, ochotne odpovedala na otázky žiakov. Rozprávali sme sa o jej knihe Vinohradnícke povesti (z okolia Rače). Prečítala nám povesť O čiernej kure, ktorá je práve z tejto knihy. Prekvapilo nás, keď nám prezradila, že napísanie knihy Vinohradnícke povesti jej trvalo len dva týždne!
Pani Kuglerová bola počas celej besedy veľmi príjemná, usmievavá a optimistická. Práve optimizmus a humor sú znakom jej tvorby. Veľmi sa tešíme, že sme si z tejto nádhernej besedy okrem podpísaných záložiek priniesli do našej školskej knižnice aj dve knihy p. Kuglerovej, a to Veľkú knihu slovenských povestí I. a II. časť. Ak si nedočkavý a zvedavý, príď do našej školskej knižnice a začítaj sa do týchto nádherných povestí!
Ďakujeme Malokarpatskej knižnici v Pezinku, že nám umožnila zúčastniť sa besedy so spisovateľkou Zuzanou Kuglerovou!!!

Autor: J. Dupľáková

Autor : Administrator, čítané 13661x
Utorok, 30. januára 2018
<September>
PUSŠPSN
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 1920
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30


AKTUALITY


> LPČ
 
Navigácia


Domov
Hľadať
Výpis článkov


Linky
Login

Login:
Heslo:© 2006 ZŠ Na bielenisku v Pezinku, Všetky práva vyhradené.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL