Predstavujeme povolanie: Lekárnik

V stredu 14. 2. sme privítali v našej škole pani PharmDr. Júliu Chomistovú, ktorá nám prišla predstaviť povolanie magistra lekárne.

Žiakom 8. A triedy priblížila prácu lekárnika, farmaceuta. Dozvedeli sme sa ako funguje distribúcia liekov, spôsob kontroly receptov, výber liekov na základe predpísanej účinnej látky a pod. Aká je dôležitá komunikácia s pacientami, ktorí navštívia lekáreň, či už zdraví (prevencia) alebo chorí, že lekárnik nie je len predavač liekov. Žiaci, ktorí pohotovo reagovali na otázky, boli odmenení zdravou sladkosťou.
Odbornú prezentáciu nám pani magistra doplnila zážitkami a skúsenosťami zo svojej práce v lekárni. Na sebe nám predviedla zisťovanie hladiny cholesterolu z kvapky krvi za pomoci moderného prístroja. Zmeranie krvného tlaku zvládla aj triedna učiteľka ( ktorá by nezvládla odber ani tej kvapky krvi).
Ďakujeme spoločnosti BENU lekáreň za možnosť „nazrieť za pult“ lekárne a p. PharmDr. Chomistovej za informácie, ktoré možno motivovali niektorého žiaka k výberu tohto náročného, ale zaujímavého povolania.

Autor: E. Goliašová

Štvrtok, 15. februára 2018