Vedecký veľtrh

Dňa 14.9.2018 sa žiaci siedmych a ôsmych ročníkov našej školy spolu s triednymi učiteľkami a učiteľom fyziky zúčastnili Veľtrhu vedy, ktorý sa už tretí rok konal na námestí NC Eurovea v Bratislave.

Na akcii sa prezentovalo viac ako 25 stredných odborných škôl a viac ako 20 katedier fakúlt vysokých škôl. Žiaci sa oboznámili s rôznymi technickými novinkami, postupmi, pomocou experimentov mohli lepšie pochopiť základné princípy fyziky, chémie či biológie a nadobudnúť tak pozitívny vzťah k týmto predmetom. Mohli si formou interaktívnych experimentov sami overiť mnohé skutočnosti a javy, s ktorými sa stretávajú v každodennom živote.
Žiakov tiež zaujal stánok PROFESIE, ktorý im pomocou dotazníka dokázal predurčiť ich budúce povolanie. Mnohí žiaci sa nad výsledkom pousmiali a výstižne skonštatovali, že svoju budúcu profesiu majú pevne vo svojich rukách. Celý veľtrh bol smerovaný k tomu, aby žiakom ukázal, že veda je všade okolo nás, sprevádza náš každodenný život.
Žiaci odchádzali z veľtrhu plní nových poznatkov a zážitkov.

Autor: Mgr. Jana Vargová

Utorok, 18. septembra 2018