Domov

    Deviataci v divadle


PUNK ROCK – školská dráma v Divadle Nová scénaNový školský rok sme začali návštevou divadelného predstavenia Punk Rock na Novej scéne v Bratislave. Po minuloročnej návšteve piatakov na Novú scénu zavítali aj naši deviataci. Stali sme sa súčasťou dlhodobého projektu MLADÁ NOVÁ SCÉNA, ktorá sa zameriava na divadelné predstavenia pre mladých a detských divákov.
Punk Rock je hra známeho britského autora Simona Stephensa, ktorú s úspechom uvádzajú divadlá na celom svete. Vznikla podľa skutočnej udalosti. Hovorí o tolerancii a bohužiaľ  čoraz častejšom násilí medzi mladými ľuďmi.
Hra PUNK ROCK skúma problémy a svet skupiny dnešných tínedžerov, ktorí sa pripravujú na maturitu a plánujú štúdium na vysokej škole. Žijú svoje každodenné životy. Sú šťastní aj otrávení zo života, zo školy a z rodičov. Zamýšľajú sa nad svojou budúcnosťou. Prežívajú vlastnú krízu identity.
Po predstavení mali žiaci krátku besedu s režisérom tejto hry Svetozárom Sprušanským a so psychológmi z Národného koordinačného strediska pre riešenie problematiky násilia na deťoch. Otvorili témy ako šikanovanie a násilie na školách. Je nevyhnutné sa zamyslieť nad dnešným svetom mladých, snažiť sa ich pochopiť a ukázať im tú správnu cestu životom. Na tomto predstavení spolupracovalo Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch a Ministerstvo školstva SR.

Autor: J. Dupľáková

Autor : Administrator, čítané 10978x
Piatok, 12. októbra 2018
<Júl>
PUSŠPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 1617 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


AKTUALITY


> ŠVP 3
 

> Bodka
 

> V Prahe...
 

> OSA
 

> Prednáška ZERO WASTE
 

> Pezinská olympiáda
 

> Kostoly
 

> Happy English
 

> Múzeum
 

> OLO
 
Navigácia


Domov
Hľadať
Výpis článkov


Linky
Login

Login:
Heslo:© 2006 ZŠ Na bielenisku v Pezinku, Všetky práva vyhradené.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL