ŠKD v múzeu

V piatok 8.2. sa 5. oddelenie vybralo na návštevu do Malokarpatského múzea.

Po príchode privítali deti múzejné pedagogičky Vanda a Mirka. Oboznámili deti s programom a prehliadkou múzea. Niektoré deti sa až príliš aktívne zapájali do rozhovoru. Spoznali druhy hrozna, videli rôzne nástroje, hádali vône vín, dievčatá si vyskúšali obliecť časti krojov, určovali remeslá podľa zvuku. Naučili sa, že práca remeselníkov bola veľmi ťažká, hlavne vinohradníctvo a vinárstvo, ktoré sa v našom regióne zachovalo dodnes. Určovali z druhov ovocia, ktoré sa u nás pestujú a z ktorých sa dá vylisovať šťava. Vyskúšali si okuliare, po nasadení ktorých sa cítili ako tí,čo si vypijú viac vínka.
Prehliadka sa deťom páčila. Po výklade sa mohli zahrať na remeselníkov a maľbou si dotvorili drevené magnetky.
Na pozvanie do múzea v budúcnosti sa tešíme, len niektoré deti musia prehodnotiť svoje správanie /nedotýkať sa exponátov, neskákať do reči/.
Ďakujeme múzejnej pedagogičke Vande, za krásne náučné, tvorivé popoludnie a trpezlivosť.

V nedeľu sa niektoré deti pod vedením vych. Šimonovičovej zúčastnili divadelného predstavenia z cyklu Ahoj rozprávka. Tentokrát vystúpilo divadielko Žihadlo pod názvom Snehuliačikovia. Deti boli do predstavenia zapojené. Pomohli snehuliačke Kačke vyslobodiť bračeka Jančiho, ktorého zajala zlá Meluzína.

Informácia pre prváčikov: Vo vestibule vždy visí plagát, kedy divadielko je. Deti sa stretnú pred školou o 15,30. Potom s pani vych. idú do KC. Po predstavení prídu spoločne pred školu, kde si ich vyzdvihnú rodičia. Dúfame, že nabudúce nás bude viac.

Autor: A. Šimonovičová

Utorok, 12. februára 2019