Škola v prírode

Tatranská Štrba Vysoké Tatry 2019

Školu v prírode, ktorá sa konala od 13.- 17.5., absolvovali deti z 1.B, 1.C, 2.A, 2.C, 3.B a 3.C triedy. Tentokrát sme odchádzali do Vysokých Tatier do Tatranskej Štrby, kde sme sa ubytovali v hoteli RYSY. Ešte v ten deň hneď po ubytovaní sme začali spoznávať krásy našich hôr a prírody a zubačkou sme sa presunuli na Štrbské Pleso.
Na ďalší deň nás príroda prekvapila a zobudili sme sa do zasneženého rána. Preto sme sa rozhodli tento deň tráviť vo vodnom svete priamo pod Tatrami v Aquacity Poprad, v ktorom sme si užili termálne bazény a tobogány.
V stredu sme sa vyviezli pozemnou lanovkou na Hrebienok a odtiaľ sme mali krátku turistiku na Rainerovú chatu.
Aj napriek nepriaznivému počasiu počas celého týždňa sme mali vo štvrtok nádherný slnečný deň, ktorý sme využili na úžasný výlet do Bachledovej doliny Ski a Sun, kde sme mali možnosť vychádzky po chodníku medzi korunami stromov a pozorovanie fauny a flóry Belianskych Tatier z vtáčej perspektívy.
V piatok sme sa tešili z krásnych zážitkov z celého týždňa a zdraví, šťastní sme sa vrátili domov.

Autor: P. Koczúrová

Streda, 22. mája 2019