Letná prázdninová činnosť ŠKD

Super letné zážitky v ŠKD!

Aj tento rok zorganizoval kolektív pedagógov v Školskom klube detí pri ZŠ Na bielenisku letnú prázdninovú činnosť – čo v preklade znamená denný letný tábor pre deti z tunajšej ZŠ.

V dvoch termínoch po sebe sa LPČ zúčastnilo dovedna 62 detí. Bohatý a pestrý program plný zážitkov, relaxácie, poznávania a oddychu si pre deti starostlivo pripravili pedagógovia zo ŠKD. Tento rok sa do činnosti zapojili aj pani učiteľky Goliášová a Čavoš.

Okrem návštev Hopi centra, plavárne, Mestského múzea, Malokarpatskej knižnice a vychádzok do prírody sa deti mohli zregenerovať, pobaviť, ale aj objaviť krásy Malokarpatskej prírody na celodenných výletoch na Zochovú Chatu. Celodenný výlet si deti užili aj na Hrade Červený Kameň. Interaktívny program „Odkrývanie minulosti“ deti nesmierne zaujal a pobavil. Už tradične si deti nenechali ujsť prehliadku našich najvzácnejších a zákonom chránených operencov. Výlet do Trnavy a s ním spojená exkurzia spoznávania histórie a architektúry tohto starobylého mesta bola tiež pre deti inšpiratívna. Na spestrenie výletu bola deťom ponúknutá návšteva kina.

Deti okrem výletov, plávania, tvorivých dielní a vychádzok po zaujímavostiach si mali možnosť rozvíjať svoj talent, zručnosť a fantáziu pri práci s hlinou pod vedením zručného keramikára Janka, predviesť a predstaviť svoj talent a fantáziu pri hre na módnych návrhárov.

Deti prežili krásne dva prázdninové týždne a určite majú na čo pekné, zábavné a trošku aj náučné spomínať. Ďakujem všetkým pedagógom za perfektne pripravené akcie a činnosti pre naše deti, riaditeľstvu školy za podporu a pomoc pri realizácii tohtoročnej LPČ, no a v neposlednom rade aj našim pani kuchárkam za výbornú a chutnú stravu.

Jana Krajčovičová, vedúca ŠKD

Utorok, 6. augusta 2019