Vianočný orloj

...alebo ako sa nám „v piatok trinásteho“ nelepila smola na päty

Predvianočná atmosféra už pomaly, ale isto prenikla i cez múry našej školy. O tom sme sa pokúsili presvedčiť obyvateľov nášho mesta i širokú verejnosť na podujatí Vianočný orloj, ktoré je súčasťou tradičných vianočných trhov v Pezinku.

Vianočný orloj, zastrešený Malokarpatskou komunitnou nadáciou Revia, vdýchol v piatok 13. decembra Radničnému námestiu toho pravého vianočného ducha. Na tejto krásnej každoročnej tradícii sa podieľali aj žiaci a žiačky z 1.A a 1.B triedy našej školy. S úderom celej hodiny, prezlečení v maskách, s namaľovanými tvárami a širokými úsmevmi mávali z okien radničnej vežičky na návštevníkov trhov v pravidelných hodinových intervaloch – o 16-tej, 17-tej a 18-tej hodine, čím si vyslúžili ovácie a potlesk celého námestia. Právom hrdé boli na nich aj ich triedne učiteľky, A. Rusnáková a R. Gábrišová, ktoré ich počas celého podujatia sprevádzali.

Našim zúčastneným žiakom zo srdca ďakujeme za pozitívnu energiu, ktorá Pezinčanom spríjemnila predvianočný čas a prispela k nefalšovanej sviatočnej nálade :-)

Zároveň ďakujeme i Nadácii Revia za príležitosť vystúpiť na tohtoročnom orloji, za vľúdny prístup a občerstvenie pre našich najmladších žiakov.

A do tretice ďakujeme i našim deviatačkám za ochotu a pomoc „v zákulisí.“ :-)

Fotografie z podujatia si môžete prezrieť v našej galérii :-)

Mgr. Lenka Sklenárová

Utorok, 17. decembra 2019