A nezabudli sme ani na zvieratá

Pomoc zvieratám...

Koniec jesene a začiatok zimy býva spojený s nevľúdnym počasím. Vtedy si najviac uvedomíme, ako asi je ľuďom bez domova alebo zvieratám v útulkoch.

V januári plánujeme aktivity zamerané na pomoc ľuďom bez strechy nad hlavou. Tieto decembrové dni sme využili na pomoc zvieratám.

Pani učiteľka Babuková zorganizovala zbierku predmetov pre zvieratá v útulku. Teplé deky, staré uteráky, ale aj jedlo prinášali žiaci z celej školy. Prispeli aj kolegovia. Keď sa v kabinete už nedalo pohnúť, putovali zozbierané veci do tých správnych rúk, resp. labiek.

Netradičným spôsobom sme sa rozhodli pomôcť aj Občianskemu združeniu Malkia, ktoré sa stará o šelmy a iné zvieratá zachránené z cirkusov a súkromných chovov. Vytvára im dôstojné podmienky na život a dožitie. Z ponuky e -shopu sme si objednali pre seba a svojich blízkych drobné darčekové predmety, ktoré si možno nájdete pod stromčekom. Takto sme si zakúpili predmety v hodnote 185 eur.

Veríme, že v dobrých skutkoch a empaticky ladených aktivitách budeme pokračovať v každom ročnom období a za každého počasia.

PaedDr. Erika Goliašová

Utorok, 17. decembra 2019