Korčuľovanie v Bratislave

Žiaci na ľade...

Už deviaty rok usporiadala naša škola korčuliarsky kurz v Bratislave. Cieľom podujatia je nielen žiakov naučiť základy korčuľovania, ale aj pobyt na čerstvom vzduchu i fyzická záťaž. Dnešné deti veľmi málo športujú a týmto ich chceme nabudiť na pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu za každého počasia. Po absolvovaní jednodenného kurzu majú naši žiaci v nohách okolo 8 až 10 kilometrov chôdze, dve hodiny korčuľovania a ešte aj zážitok z vianočnej atmosféry v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí. Pre niektorých je to fyzická záťaž, ktorú nikdy neabsolvovali. Samotní žiaci priznávajú, že tak unavení neboli ešte nikdy v živote. Ale únavu prekonajú zábavnou formou, pocit šťastia je na nich vidieť a spomienky ostanú na celý život. Veľa z nich potom pravidelne začne navštevovať aj klzisko v Pezinku, kde s kamarátmi športujú. Korčuliarskeho kurzu sa zúčastnilo tento školský rok 171 žiakov II. stupňa zo všetkých tried 6. , 7. , 8. a 9. ročníka.

Cieľ sa nám určite podarilo splniť. Bolo to vidieť na tvárach šťastných detí a veľakrát aj na poďakovaní učiteľom za krásnu akciu od samotných žiakov. Žiaci sa naučili nielen korčuľovať, ale aj prekonávať bolesť, strach i únavu. Utužili si svoje zdravie a priateľstvá so svojimi spolužiakmi.

Vďaka patrí učiteľom telesnej výchovy: pánovi učiteľovi Martišovi, pani učiteľke Petrášovej i pani učiteľke Marcinkovej za organizáciu i odborné rady našim žiakom.

Mgr. Milan Martiš

Štvrtok, 19. decembra 2019