Aktivity 3. odd. ŠKD

Čo všetko sme zažili v našom oddelení ŠKD...Tisícročná včela
Tesne pred jarnými prázdninami sa naše oddelenie zúčastnilo krásnej aktivity, ktorú sme absolvovali v Malokarpatskom múzeu v Pezinku s názvom Tisícročná včela. Deti sa tu dozvedeli nielen o neľahkej práci včelárov, ale aj o tom, ako zdraviu prospešné sú pre nás všetky včelie produkty. Deti si vyskúšali vyrobiť sviečky zo včelieho vosku a zúčastnili sa ochutnávky medov rôznych chutí. Zážitok mali aj z obhliadky živých včiel a rôznych technických pomôcok pre včelárov. Do školy sme odchádzali plní zážitkov, nových vedomostí a s krásnym pocitom príjemne prežitého popoludnia.

Tanečné vystúpenie
Tesne po prázdninách sa „ženská“ časť nášho oddelenia zúčastnila tanečného vystúpenia v Dome kultúry v Pezinku. Vystúpenie bolo určené pre Úniu žien Slovenska pri príležitosti sviatku žien. Dievčatá vystupovali s tančekom o námorníkoch. Ženám zaspievala aj naša talentovaná žiačka Miška Štefíková z 9.A, mimochodom tohtoročná víťazka speváckej súťaže „Spieva celý Pezinok“. S tančekom a piesňou zožali dievčatá veľký potlesk a pochvalu. Naše tanečníčky a speváčka sa môžu spätne pozrieť na svoje vystúpenie aj v kultúrnej sekcii v pezinskej televízie.

Vandrujeme za remeslami
Vo štvrtok 16. 3. sme sa zúčastnili v CVČ ďalšej veľmi peknej aktivity pod názvom Vandrujeme za remeslami. Týmto vzdelávacím programom sa deti zoznámili s jednotlivými remeslami, s ukážkami ručných prác a ich technikami. Ďalej mali možnosť nahliadnuť do krásnej izby, ktorá dýcha ľudovými tradíciami. Na záver sa deti zahrali spoločenskú hru na remeselníkov zo Slovenska. Okrem vzdelávacej časti si deti v tvorivej dielni urobili pekný návrh dekóru otláčaním na plátno. A keďže k nám počasie bolo naklonené, zostávajúci čas sme využili na šantenie a hry na preliezkach v krásnom prostredí mestského parku.

Autor: Jana Krajčovičová, vychovávateľka

Administrator,
Stiahnuté z ZŠ Na bielenisku